Яка інформація потрібна митнику, щоб визначити імовірність того, що вантаж виявиться контрабандним? Як скоротити час митного оформлення товарів, не заборонених для перевезення? Яку роль в оцінці ризику правпорушення на кордоні відіграють технології? Відповіді на ці та багато інших питань обговорювались 29 листопада під час онлайн-семінару з управління ризиками та профілювання.
За сприяння проєкту «EU4IBM-Resilience», що фінансується ЄС, цей захід виступив платформою для експертів Митної Кримінальної Служби Литви, аби поділитися із українськими колегами сучасними підходами до вдосконалення інструментів і технологій з управління ризиками, а також методів профілювання ризиків.
У семінарі взяли участь 12 представників Департаменту профілювання ризиків Державної митної служби. Значна частина тренінгу була зосереджена на практичній демонстрації передового досвіду, що застосовується сьогодні державами-членами ЄС. Експерти обговорили дієві методи профілювання ризиків, поділилися здобутими уроками та продемонстрували кейси успішного впровадження.
Представники Литви підкреслили важливість формування комплексного набору індикаторів ризиків у процесі їх профілювання. Окремо наголосили на необхідності збору, аналізу та оцінки відповідної інформації для створення профілю ризиків, адаптованого до різних категорій — товарів, документів чи транспортних засобів.
Учасники тренінгу активно долучалися до обговорення протоколів координування та затвердження профілів ризиків. Крім того, розглянули шляхи ефективної адаптації та впровадження кращих практик країн-членів ЄС до процесів митного контролю на українському кордоні.
Очікується, що після семінару експерти EU4IBM-Стійкість проаналізують навчальну програму з управління ризиками та профілювання, якою користуються в навчальному центрі Держмитслужби України. Мета полягає в тому, щоб у підсумку надати рекомендації щодо необхідності оновлень і вдосконалень, гарантуючи тим самим відповідність цієї програми сьогоднішнім стандартам.