До уваги тих, хто виїжджає до країн ЄС

Детальніше

До уваги тих, хто виїжджає до країн ЄС

П’ятниця, 11 Березня, 2022

Публікації

Якщо ви тікаєте від війни в Україні та в’їжджаєте на територію країн Європейського Союзу, ви маєте декілька варіантів перебування та тимчасового і міжнародного захисту на території ЄС. Перейдіть за посиланням, щоб дізнатися основну інформацію щодо перетину кодону та перебування на теренах ЄС з офіційного сайту Європейського Союзу.

  1. Тимчасовий захист у будь-якій країні ЄС – триватиме щонайменше один рік, дає доступ до ринку праці та житла, медичної допомоги та освіти для дітей.
  2. Звичайне перебування на підставі біометричного паспорту – до 90 днів, не дає додаткових прав
  3. Міжнародний захист у країні першого в’їзду (статус біженця) – ви повинні подати заяву у першій безпечній країні, доступ до ринку праці через 9 місяців

 

Якщо це можливо, при виїзді з України візьміть із собою дійсні проїзні документи. Однак відсутність проїзних або медичних документів (довідка про щеплення, тест на Covid-19) не має перешкоджувати вашому в’їзду в ЄС. Усі країни ЄС, які межують з Україною, дозволяють в’їзд усім, хто тікає від війни в Україні з гуманітарних міркувань, незалежно від того, чи є у них біометричний паспорт чи ні, в тому числі дітям. Якщо у вас українське громадянство та біометричний паспорт, ви можете в’їхати в ЄС, просто пред’явивши паспорт на кордоні. У всіх інших випадках країни-члени приймуть вас на гуманітарній основі.

З огляду на поточну ситуацію в Україні, держави-члени можуть здійснювати прикордонний контроль на кордонах, але також у інших, безпечних місцях далеко від кордону. Перевірку можуть проводити під час або після транспортування в такі безпечні місця. Поліцейські та інші адміністративні перевірки можливі в будь-який момент, в тому числі на території держав-членів з метою безпеки та управління міграцією. Важливо співпрацювати та надавати необхідні документи та інформацію поліції, прикордонним службам чи іншим компетентним органам. За певних обставин вас можуть попросити залишитися доступним для органів влади у визначених приміщеннях під час проведення таких перевірок.

Незалежно від вашого громадянства, ви маєте право на отримання негайної допомоги та інформації про свої права. Це включає надання тимчасового притулку, а також забезпечення їжею та ліками. Подальші права можуть відрізнятися залежно від статусу, який ви отримаєте в ЄС.

Долучайтеся та поширюйте інформацію про нас

Команда IBM складається з професійних працівників та експертів у своїй галузі, які щоденно прикладають максимальну кількість зусиль, для розвитку проєкту, який сприятиме визначенню та допомагатиме усуненню прогалин у впровадженні національних реформ, які наближають українську систему управління кордонами до стандартів та передової практики інтегрованого управління кордонами. Підтримай нас, поділись офіційною сторінкою у соціальних мережах. Дякуємо.

З'явились питання?

Напишіть нам