30 листопада 2024 року визначені представники Державної митної служби України завершили спеціалізоване навчання по роботі з інструментами бізнес-аналітики Microsoft Power Business Intelligence та отримали відповідні сертифікати. Тренінг було організовано в рамках проєкту EU4IBM-Стійкість, що фінансується Європейським Союзом. Провели його безпосередньо експерти Освітнього центру інновацій.
З 16 жовтня по 15 листопада 2024 року загалом 32 митники з різних підрозділів відомства взяли участь у навчанні, метою якого було поліпшити практичні навички аналізу та візуалізації даних, а також оптимізації операційної ефективності митних процесів за допомогою бізнес-аналітики. У державному та приватному секторах по всьому світу інструменти бізнес-аналітики сьогодні допомагають обробляти великі обсяги структурованих і неструктурованих даних. Такий підхід дозволяє легко інтерпретувати великі об’єми даних і допомагає визначати й формувати широкий спектр управлінських рішень – відоперативного до стратегічного рівня.
Програма курсу була розроблена з урахуванням актуальних потреб та вимог персоналу Держмитслужби. Крім того, цей тренінг також узгоджувався з головною метою Проєкту – підтримкою України у впровадженні реформ у сфері управління на кордоні. До того ж, навчальний курс став свого роду реакцією на запит Державної митної служби України щодо забезпечення доступу до сучасних інструментів аналізу даних з акцентом на покращення процесу оцінки ризиків та прийняття оперативних рішень.
Під час тренінгу було розглянуто кілька ключових тем, серед яких: моделювання даних, застосування складних формул і створення комплексних звітів. Учасники також вчилися виявляти закономірності та аномалії в митних процесах, що дозволяє приймати більш швидкі та обґрунтовані управлінські рішення.
В’ячеслав Топоров, керівник проєкту EU4IBM-Стійкість, зауважив: «Наша мета – надати практичну допомогу в модернізації управління кордонами України. Проєкт забезпечив проведення тренінгу кваліфікованими експертами та відповідно до потреб, визначених українськими партнерами, щоб без зволікань підвищити аналітичний потенціал Державної митної служби”.
Для отримання сертифікатів учасники тренінгу повинні були виконати низку завдань, поставлених викладачами. Завдяки отриманим знанням співробітники Державної митної служби України зможуть оптимізувати аналіз даних у різних напрямках і ухвалювати на їх основі більш ефективні рішення.