Інтегроване управління кордонами (ІУК) — це фундаментальний компонент євроінтеграції України. Разом з тим, перехід на європейські стандарти вимагає значних ресурсів і інституційних змін, а також розбудови та оновлення пунктів пропуску, усунення можливих ризиків і технічних недоліків. Щомісячний інформаційно-аналітичний огляд, підготовлений за підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту EU4IBM-Стійкість, є важливим інструментом для розуміння прогресу України у реформуванні управління кордонами, а відтак і прогресу держави в її євроінтеграційних зусиллях.
Даний дайджест охоплює ключові події та ініціативи у сфері інтегрованого управління кордонами України, а також відслідковує останні зміни, що сприяють підвищенню транскордонної торгівлі, оптимізації контрольних процедур на кордоні та модернізації прикордонної інфраструктури. Проте це далеко не все.
Серед інших важливих досягнень у сфері ІУК в Україні:
- Реформа митного законодавства: підписання змін до Митного кодексу України створює умови для поступового впровадження положень Митного кодексу ЄС, що дозволить бізнесу адаптуватися до нових правил.
- 120 тисяч декларацій у системі NCTS: за два роки дії ця система суттєво скоротила час обробки вантажів і знизила витрати для бізнесу.
- Реконструкція/модернізація пунктів пропуску: розширення інфраструктури, зокрема на перепускних пунктах «Порубне – Сірет» (на кордоні з Румунією) і «Лужанка – Берегшурань» (на кордоні з Угорщиною) дозволить підвищити пропускну спроможність та забезпечити необхідний комфорт для перевізників і пасажирів.
- Економічна роль кордонів: товарообіг України за дев’ять місяців 2024 року досяг $81,9 млрд, що підкреслює значення інтегрованого управління кордонами для розвитку економіки.
Детальніше про ці та інші досягнення читайте у повному випуску дайджеста за посиланням.