До уваги тих, хто виїжджає до країн ЄС

Детальніше

Українські прикордонники та митники оптимізуватимуть свою роботу за підтримки Європейського Союзу

Четвер, 7 Травня, 2020

Публікації

7 травня у Києві Державна прикордонна служба та Державна митна служба розпочали роботу з аналізу процесів та оптимізації власної діяльності, яка в довгостроковій перспективі має призвести до більш ефективного супроводу перетину кордону людьми та товарами і сприяти безпеці українських кордонів. Експертну допомогу вітчизняним відомствам забезпечив проєкт Європейського Союзу «Підтримка ЄС у зміцненні інтегрованого управління кордонами в Україні».

На першій онлайн-зустрічі міжнародні експерти проєкту, що вже мають успішний досвід роботи в Україні, презентували сучасні методології аналізу та реінжинірингу бізнес-процесів, спрямованих на оптимізацію ресурсів та зусиль організацій і створення максимальної цінності для клієнта.

«Термін «бізнес-процес» походить із приватної сфери, але фактично застосовується до будь-якої структури незалежно від форми власності. Як Державна прикордонна служба, так і Державна митна служба є потужними механізмами, оптимізація діяльності яких неодмінно посилить економічні та інші можливості їхніх клієнтів. А їхні клієнти – це громадяни України», – пояснює керівник проєкту Арунас Адоменас.

Під час відеоконференції учасники узгодили план дій та пріоритети, термінологію та підходи, а також очікувані результати. Передбачається, що принаймні 20 бізнес-процесів у сфері інтегрованого управління кордонами буде проаналізовано із залученням широкого кола міжнародних та вітчизняних фахівців, а за результатами цієї роботи буде розпочато впровадження практичних рекомендацій.

«Ми очікуємо, що проєкт впроваджуватиметься доволі швидко, зважаючи на його відносно коротку тривалість та очікувані результати. Надзвичайно важливо, аби українські відомства були повністю залучені до процесу. Це не лише дозволить їм розвинути власну спроможність у питаннях оптимізації робочих процесів, але й сприятиме подальшому успішному впровадженню напрацювань у життя», – прокоментував Мартін Клауке, керівник секції Представництва ЄС в Україні.

Робота стосуватиметься цілої низки тем та секторів, пов’язаних з діяльністю агенцій, що залучені до управління кордонами, їхньої взаємодії між собою та іншими українськими відомствами, та навіть транскордонної співпраці. Вона є частиною реформи державного управління та управління кордонами в Україні, що підтримується Європейським Союзом, та має сприяти підвищенню мобільності українців, кращій інтегрованості вітчизняних суб’єктів господарювання до світової економіки за умов одночасного укріплення безпеки кордонів та попередження транскордонної злочинності.

Долучайтеся та поширюйте інформацію про нас

Команда IBM складається з професійних працівників та експертів у своїй галузі, які щоденно прикладають максимальну кількість зусиль, для розвитку проєкту, який сприятиме визначенню та допомагатиме усуненню прогалин у впровадженні національних реформ, які наближають українську систему управління кордонами до стандартів та передової практики інтегрованого управління кордонами. Підтримай нас, поділись офіційною сторінкою у соціальних мережах. Дякуємо.

З'явились питання?

Напишіть нам