До уваги тих, хто виїжджає до країн ЄС

Детальніше

ЄС надає новітнє обладнання для сприяння торгівлі між ЄС і Україною

Вівторок, 25 Червня, 2024

Публікації

25 червня в рамках проєкту EU4IBM-Стійкість, що фінансується ЄС та впроваджується Міжнародним центром розвитку міграційної політики, на пункт пропуску «Чоп (Тиса)» було передано сучасний вантажний рентгенівський сканер. Ця технічна допомога вартістю близько 2,5 мільйона євро, є частиною ініціативи «Шляхи солідарності ЄС-Україна», започаткованої Євросоюзом для забезпечення безперебійної торгівлі через кордони України після повномасштабного вторгнення Росії.

Мобільний сканер Rapiscan Eagle M60 дозволяє співробітникам Держмитслужби України швидко й ефективно здійснювати перевірку вантажів, а також виявляти нелегальні або заборонені для переміщення через кордон предмети. Крім того, дане новітнє обладнання не лише допомагає скоротити час на проведення контрольних процедур, але й значно підвищує якість перевірок, що робить кордони України безпечнішими та ефективнішими.

«Сьогоднішня технічна допомога свідчить про незмінну відданість Європейського Союзу забезпеченню безпеки українських кордонів та сприянню торгівлі між ЄС та Україною. Це вкотре підкреслює нашу готовність допомагати Україні у зміцненні її можливостей у сфері управління кордонами та забезпеченні безперешкодного переміщення товарів і пропуску людей. Наша співпраця з Україною є прикладом міцного партнерства та солідарності», – зазначив під час офіційної передачі обладнання Асьєр Сантільян, керівник відділу Європейської інтеграції, належного управління і верховенства права та громадянського суспільства Представництва Європейського Союзу в Україні.

Рентгенівські сканери мають ключове значення під час здійснення митних операцій, оскільки дозволяють проводити цілком неінтрузивний огляд товарів і вантажів. Завдяки розширеним можливостям отримання зображень Rapiscan Eagle M60 значно прискорює процес перевірки, дозволяючи приймати подальші рішення щодо огляду всього за кілька хвилин.

Радим Жак, керівник регіонального офісу Міжнародного центру розвитку міграційної політики підкреслив: «Інтеграція такого сканера значно підвищить ефективність і точність митних контрольних процедур на українському кордоні. Це важливий крок у модернізації процесів митного контролю в країні та приведення їх у відповідність із європейськими стандартами».

Доставлений сканер не лише економить час, але й підвищує точність контрольних перевірок. Зменшення потреби в фізичній перевірці запобігає можливому пошкодженню товарів і прискорює процес огляду загалом, що вигідно як для митних операцій, так і для торговельної діяльності.

«Проєкт тісно співпрацював з українською митницею щодо всіх технічних особливостей та адаптації пристрою саме до наявних потреб Державної митної служби. Запроваджено такі розширені функції, як автоматичне виявлення зброї, централізована можливість підтримки інтерпретації зображень, готовність до транскордонного обміну рентгенівськими зображеннями з сусідніми країнами. Пристрій також підготовлений для з’єднання з митними системами для автоматичного обміну даними», – пояснив Янно Рацеп, короткостроковий технічний експерт проєкту з рентгенівського обладнання.

Для забезпечення ефективного застосування сканера проєкт EU4IBM-Стійкість організує спеціалізовані навчальні програми для українських митників: 7-денний курс навчання операторів та аналізу зображень пройде в Україні, а 5-денний курс із технічного обслуговування та сервісу відбудеться у Великобританії. Метою цих програм є забезпечення персоналу Держмитслужби України необхідними навичками для роботи, оптимального використання та належного обслуговування отриманих сканерів.

«Ця допомога є частиною нашої ширшої стратегії щодо посилення безпеки кордонів та сприяння торгівлі в Україні. Через забезпечення пунктів пропуску найсучаснішими технологіями та проведення комплексних спеціалізованих тренінгів для українських митників, ми допомагаємо нашим партнерам будувати безпечнішу та ефективнішу систему управління кордонами», – прокоментував В’ячеслав Топоров, керівник проєкту EU4IBM-Стійкість.

Закупівля та доставка сканера до пункту пропуску Чоп – це лише частина заходів, що реалізовує проєкт EU4IBM-Стійкість у рамках ініціативи «Шляхи солідарності». Ще дві скануючі системи Eagle M60 буде поставлено до січня 2025 року. Крім того, проєкт працює над придбанням джерел безперебійного живлення для стаціонарних сканерів вантажівок, що встановлені в інших пунктах пропуску. Це необхідно для забезпечення їх цілісності та функціонування в умовах нестабільного електропостачання чи знеструмлення.

У рамках проєкту також проводиться серія тренінгів, спрямованих на вдосконалення навичок українських митників щодо зчитування та інтерпретації зображень, отриманих завдяки стаціонарним сканерам. Це допомагає знизити безпекові ризики, порушення митних правил та незаконне переміщення товарів через пункти пропуску на державному кордоні України.

До заходів, які реалізовує проєкт EU4IBM-Стійкість у рамках ініціативи “Шляхи солідарності” також входить закупівля та встановлення комплексів для зважування вантажних транспортних засобів. Це сприятиме посиленню митного контролю та пришвидшить прийняття рішень співробітниками митниці.

Шляхи солідарності, започатковані в травні 2022 року, для обходу блокади Росією звичайних транспортних шляхів України, дозволяють Україні та Молдові експортувати свої товари на світові ринки через ЄС, а також гарантують, що критично важливий імпорт потрапляє до України. У рамках цієї ініціативи Європейська комісія разом з органами влади та партнерами в ЄС, Україні та Молдові працюють разом, щоб визначити шляхи усунення адміністративних та інфраструктурних перепон та вузьких місць. Серед ключових пріоритетів – покращення управління дорожнім рухом і прикордонних процедур, а також підтримка інвестицій в інфраструктуру та логістичне обладнання, наприклад мобільні сканери.

 

Довідкова інформація: Проєкт «Підтримка ЄС у зміцненні інтегрованого управління кордонами в Україні-Стійкість (EU4IBM-Стійкість)», що фінансується ЄС та виконується Міжнародним центром розвитку міграційної політики (ICMPD), спрямований на підвищення стійкості українських відомств, які здійснюють прикордонний контроль, у воєнний час, а також на підтримку подальших реформ, спрямованих на наближення системи управління кордонами України до стандартів та найкращих практик ЄС відповідно до Стратегії інтегрованого управління кордонами України, ухваленої Кабінетом Міністрів 24 липня 2019 року. Проєкт триває з грудня 2022 року до травня 2025 року.

Долучайтеся та поширюйте інформацію про нас

Команда IBM складається з професійних працівників та експертів у своїй галузі, які щоденно прикладають максимальну кількість зусиль, для розвитку проєкту, який сприятиме визначенню та допомагатиме усуненню прогалин у впровадженні національних реформ, які наближають українську систему управління кордонами до стандартів та передової практики інтегрованого управління кордонами. Підтримай нас, поділись офіційною сторінкою у соціальних мережах. Дякуємо.

З'явились питання?

Напишіть нам