До уваги тих, хто виїжджає до країн ЄС

Детальніше

Зміцнення ІУК в Україні через технологічну інтеграцію та використання фондів ЄС

Четвер, 23 Травня, 2024

Публікації

Роль передових технологій та стратегічне використання коштів Європейського Союзу у модернізації системи інтегрованого управління кордонами (ІУК) задля приведення її до стандартів ЄС обговорювали на вебінарі, який провела команда проєкту «EU4IBM-Стійкість» 22 травня 2024 року. Онлайн-захід, учасниками якого стали представники Державної прикордонної служби України, продовжив серію вебінарів щодо різних аспектів румунського досвіду вступу до ЄС, який може бути корисним для українських прикордонних відомств.

У своїй презентації полковник Андрей Войку, експерт з управління кордонами та колишній директор департаменту матеріально-технічного забезпечення прикордонної поліції Румунії, посилався на успішний досвід Румунії щодо інтеграції технологій у практику управління кордонами, що стало можливим завдяки доступу країни до відповідних фондів ЄС. Зосередившись на таких складних автоматизованих системах прикордонного контролю, як Інтегрована система спостереження за кордоном і Комплексна система для морського спостереження, експерт приділив особливу увагу тому, як дані технології трансформували ефективність роботи та зміцнили безпеку на кордонах Румунії.

Полковник Войку також розповідв про кілька успішних проєктів, що демонструють практичні переваги доступу до фондів ЄС та належного управління ними: реконструкція прикордонної інфраструктури, придбання транспортних засобів для моніторингу та реагування, модернізація навчальних центрів для прикордонників. Реалізація даних проєктів значно розширила оперативні можливості румунських прикордонників та може служити прикладом для України, показуючи практичні результати подібних ініціатив.

«Вивчення досвіду Румунії у використанні фондів ЄС і роботи над технологічною інтеграцією є цінною дорожньою картою для України. Румунія – наш безпосередній сусід, який доклав багато зусиль, щоб у підсумку приєднатися до Шенгенської зони. Шлях України буде ще важчим, але вивчення кращих практик наших партнерів з ЄС має вирішальне значення для модернізації системи управління кордонами країни», – підкреслив керівник проєкту «EU4IBM-Стійкість» В’ячеслав Топоров у своєму коментарі шодо актуальності таких ініціатив для реформ, що впроваджуються в Україні.

У своїх відгуках учасники відзначили практичну релевантність вебінару та важливість наданої інформації, що дозволило краще зрозуміти, як долати виклики та використовувати можливості інтеграції до ЄС у сфері ІУК.

Ці знання можуть бути доволі корисними ще й у контексті реалізації програми Ukraine Facility. Євросоюз запровадив цей механізм підтримки, який охоплює період з 2024-го по 2027-ий рік, у рамках зобов’язань ЄС підтримувати Україну в протистоянні російській агресії та допомагати Україні в її зусиллях із відновлення, реконструкції та модернізації. Цей інструмент дозволить ЄС надати Україні максимум 50 мільярдів євро послідовної фінансової допомоги протягом визначеного періоду, включаючи потенційну підтримку управління кордонами. Особливістю механізму Ukraine Facility є те, що запити на основну фінансову допомогу у вигляді кредитів на обладнання та інфраструктуру мають подавати безпосередньо профільні структури українських органів влади, відтак розуміння та досвід управління коштами ЄС вкрай необхідні для того, щоб ефективно скористатися цією можливістю.

Проєкт «EU4IBM-Стійкість» і надалі підтримуватиме Держприкордонслужбу та інших національних суб’єктів ІУК за допомогою додаткових заходів із нарощування їхнього потенціалу, включаючи консультації, вебінари та навчальні візити. Ці ініціативи покликані забезпечити Україну необхідними інструментами для ефективної гармонізації національного законодавства у сфері ІУК відповідно до стандартів ЄС, впровадження кращих практик та узгодження Національної стратегії ІУК зі Стратегією європейського інтегрованого управління кордонами на 2023-2027 роки.

 

Довідкова інформація: Проєкт «Підтримка ЄС у зміцненні інтегрованого управління кордонами в Україні-Стійкість (EU4IBM-Стійкість)», що фінансується ЄС та виконується Міжнародним центром розвитку міграційної політики (ICMPD), спрямований на підвищення стійкості українських відомств, які здійснюють прикордонний контроль, у воєнний час, а також на підтримку подальших реформ, спрямованих на наближення системи управління кордонами України до стандартів та найкращих практик ЄС відповідно до Стратегії інтегрованого управління кордонами України, ухваленої Кабінетом Міністрів 24 липня 2019 року. Проєкт триває з грудня 2022 року до травня 2025 року.

Долучайтеся та поширюйте інформацію про нас

Команда IBM складається з професійних працівників та експертів у своїй галузі, які щоденно прикладають максимальну кількість зусиль, для розвитку проєкту, який сприятиме визначенню та допомагатиме усуненню прогалин у впровадженні національних реформ, які наближають українську систему управління кордонами до стандартів та передової практики інтегрованого управління кордонами. Підтримай нас, поділись офіційною сторінкою у соціальних мережах. Дякуємо.

З'явились питання?

Напишіть нам