До уваги тих, хто виїжджає до країн ЄС

Детальніше

Нульова толерантність: ділимось із українськими прикордонниками досвідом держав-членів ЄС щодо боротьби з корупцією

Середа, 6 Вересня, 2023

Публікації

Метою вебінару, який пройшов для 52 експертів антикорупційної діяльності Державної прикордонної служби України (ДПСУ) 5 вересня 2023 року, стало вивчення стратегії запобігання, виявлення та усунення корупційних ризиків на кордоні, які застосовують у країнах Євросоюзу. Онлайн-тренінг організував та провів проєкт «Підтримка ЄС у зміцненні інтегрованого управління кордонами в Україні – Стійкість (EU4IBM-Стійкість)», що фінансується ЄС.

Евальдас Скірмантас, Голова Ради з недоторканності Служби охорони державного кордону при Міністерстві внутрішніх справ Литви, поділився досвідом литовських правоохоронців із запобігання корупції. Він виокремив декілька ключових факторів, таких як оцінка ймовірності корупційної діяльності, розробка навчальних програм із антикорупції та стратегії роботи з новонабраними кадрами. Крім того, під час вебінару обговорювалися заходи боротьби з корупцією, включаючи впровадження обмежень на пунктах пропуску, контроль використання баз даних, попередження про можливе хабарництво тощо.

«Ефективна робота українських прикордонних відомств перебуває під великою загрозою, коли там маємісце корупція. Жодне новітнє обладнання не замінить прозорі та ефективні контрольні процедури на державному кордоні. Інвестуючи в антикорупційні зусилля наших українських партнерів, ми інвестуємо в боротьбу з незаконним переміщенням товарів і предметів через кордон між Україною та ЄС», – підкреслив Арунас Адоменас, керівник проєкту «EU4IBM-Стійкість».

Під час сесії запитань та відповідей учасники вебінару обговорили адаптацію та удосконалення представлених практик з огляду на сьогоднішні умови, в яких працюють українські правоохоронні органи. Офіцери антикопуційної діяльності ДПСУ зазначили, що збільшуючи фокус на антикорупційних ініціативах та підвищуючи рівня обізнаності персоналу щодо наслідків корупції сприятиме подоланню багатьох корупційних злочинів, що зрештою зменшить загрози національній безпеці.

Мета вебінару виходить це не тільки презентувати дієві антикорупційні практики ЄС, але й у перспективі надання підтримки в посиленні заходів із запобігання корупції в лавах ДПСУ, що буде відповідати потребам відомства. А це, серед іншого, сприяння у фіналізації розробки Антикорупційної програми ДПСУ. У цьому контексті вкрай важливо активно застосовувати практики ЄС, зокрема ті, що стосуються конфлікту інтересів, захисту інформаторів та виявлення корупційних ризиків, одночасно забезпечуючи належне виявлення як звичайних, так і нових загроз і ризиків.

Долучайтеся та поширюйте інформацію про нас

Команда IBM складається з професійних працівників та експертів у своїй галузі, які щоденно прикладають максимальну кількість зусиль, для розвитку проєкту, який сприятиме визначенню та допомагатиме усуненню прогалин у впровадженні національних реформ, які наближають українську систему управління кордонами до стандартів та передової практики інтегрованого управління кордонами. Підтримай нас, поділись офіційною сторінкою у соціальних мережах. Дякуємо.

З'явились питання?

Напишіть нам