До уваги тих, хто виїжджає до країн ЄС

Детальніше

ЄС підтримує навчання українських прикордонників та митників задля кращого управління кордонами

П’ятниця, 20 Листопада, 2020

Публікації

20 листопада 2020 р. співробітники Державної прикордонної служби України (ДПСУ) і Державної митної служби України (Держмитслужба) завершили дводенний тренінг на тему: «Моніторинг, оцінювання й управління якістю», організований у межах проєкту «Підтримка ЄС у зміцненні інтегрованого управління кордонами (ІУК) в Україні (EU4IBM)», що фінансується Європейським Союзом. Тренінг став черговим кроком до формування дієвої системи моніторингу й оцінювання імплементації Стратегії і Плану Заходів інтегрованого управління кордонами в Україні.

«Моніторинг та оцінювання — це важлива й неодмінна складова життєвого циклу будь-якого проєкту, яка дозволяє здійснювати належний контроль та знаходити відповіді на питання “Де ми перебуваємо у поточний момент?”, “Чи рухаємося ми у правильному напрямі?”, “Які коригувальні заходи слід застосувати?” У межах впровадження інтегрованого управління кордонами в Україні відповідні Стратегія і План Заходів є тим самим проєктом, який спрямований на досягнення реальних змін, і для його реалізації потрібна належна система моніторингу й оцінювання», — зазначив Арунас Адоменас, керівник проєкту EU4IBM.

Тренінг провели досвідчені викладачі Києво-Могилянської школи врядування для 15 представників ДПСУ і Держмитслужби. Учасники отримали методику та інструменти, які застосовуються у процесі моніторингу, оцінювання та управління якістю, адаптовані до Стратегії і Плану заходів ІУК в Україні. Особливу увагу було приділено специфіці кожного процесу, особливостям формулювання мети, цілей, завдань політик, визначенню індикаторів, розробці й застосування стратегій збору даних, необхідних для проведення моніторингу та оцінювання, а також вимірюванню прогресу.

«Сподіваємося, що виконання Стратегії і Плану заходів ІУК в Україні матиме відчутні й тривалі результати, які дозволять і суб’єктам господарювання, і громадянам України отримати можливість простіше, безпечніше і швидше перетинати державний кордон. Разом ми прямуємо до того моменту, коли кордони будуть сприйматися не роз’єднуючим, а радше об’єднуючим та убезпечуючим засобом», — прокоментував Ксав’є Камю, керівник секції «Ефективне врядування та демократизація» у Представництві ЄС в Україні.

Тренінг — черговий захід проєкту на підтримку національних суб’єктів інтегрованого управління кордонами в розробці інструментів і процедур ефективного управління та впровадження політики ІУК в Україні. Наступні заходи проєкту будуть стосуватися розробки індикаторів моніторингу та критеріїв оцінювання, напрацювання й реалізації методики моніторингу виконання Стратегії і Плану заходів ІУК, а також запровадження електронної системи моніторингу.

Долучайтеся та поширюйте інформацію про нас

Команда IBM складається з професійних працівників та експертів у своїй галузі, які щоденно прикладають максимальну кількість зусиль, для розвитку проєкту, який сприятиме визначенню та допомагатиме усуненню прогалин у впровадженні національних реформ, які наближають українську систему управління кордонами до стандартів та передової практики інтегрованого управління кордонами. Підтримай нас, поділись офіційною сторінкою у соціальних мережах. Дякуємо.

З'явились питання?

Напишіть нам